Flat Preloader Icon

Závěrečná zkouška k získání SRC průkazu

Zkouška probíhá v Praze před komisí ČTU

Na zkoušku je potřeba se přihlásit a být ČTÚ pozván oficiálním emailem. Rádi vám s administrací procesu pomůžeme. Je třeba zaslat v žádosti foto, kolek a potvrzení o absolvování praktické části kurzu. To je nezbytnou součástí žádosti.

Průkaz je mezinárodně uznáváný a platný i pro občany jiných států. Slovenský telekomunikační úřad chystá legislativu pro vydávání těchto průkazů také v Bratislavě. Průkazy z Česka budou akceptovány slovenskou stranou bez problému.

V případě úspěšného absolvování písemné části může uchazeč postoupit k ústní části trvající cca 15 minut.

Po vylosování otázky je po překladu běžného anglické článku testována také úroveň vědomostí formou rozhovoru s komisařem z oblasti běžných námořních vědomostí, komunikace přes vysílačku a sestavení zprávy z českých výrazů. Všechny texty na překlad a zprávy k sestavení budou součásti našeho kurzu.

Průkaz SRC obdrží absolvent přímo na místě v Praze po úspěšném absolvování zkoušky a se s platností 10 let od prvního vydání. Poté je nutné každých 5 let požádat o obnovení.

Termíny

Termíny zkoušek

Naši kapitáni

Kdo Vás povede během plavby?

Během kurzu budete mít možnost plout s týmem zkušených kapitánů, kteří sdílí své bohaté námořnické zkušenosti. Můžete se těšit na otevřenou a přátelskou atmosféru, která vás bude doprovázet na každém kroku vaší cesty. Naši špičkoví kapitáni vás rádi naučí veškeré navigační dovednosti, ale také klíčové principy bezpečnosti a manažerského umění na vodě. Náš tým je tu od toho, aby vám pomohl překonat každou vlnu a stát se tím nejlepším kapitánem, jakým můžete být.

Tomáš Martínek

KAPITÁN, MAJITEL

+420 604 290 820 tomas@yachtas.cz

Jachetní instruktor České republiky
Jachetní instruktor Slovenské republiky
Napluto více než 35000 NM
praxe více než 15let
Více informací

Miroslav Rind

KAPITÁN

+420 724 274 331 miroslav.rind@post.cz

Jachetní instruktor České republiky
Napluto více než 25000 NM
praxe více než 15let
Více informací

Ztratili jste heslo?
Select your currency
CZK Česká koruna
EUR Euro
× Chatujte s námi